Etykiety

3FALA (4) AKTORZY (13) analog (3) ARCHITEKTURA (16) AUTA (1) AUTO (2) cieszyn (6) CZECHY (27) ELA (1) FILMOWO (34) FOTOGRAFIE (59) GRAFFITI (5) hacele (2) HISTORIA (17) KINO NA GRANICY (11) KONKURS (3) KORA (2) KSIĄŻKI (79) LISTY (2) lomo (30) lomografia (8) ŁODYGOWICE (6) MOTOR (2) MUZYKA (9) MUZYKA pewel mała (1) nurkowanie (2) OSOBISTE (29) pióra (2) PKP (2) POCZATEK (1) POCZTÓWKI (9) PODRÓŻE (21) PRAHA (29) PRASA (1) prl (13) STAWKOLOGIA (9) sverak (2) TEATR (3) winyle (4) ZNALEZISKA TARGOWE (28) żywiec (8)
Instagram

KINO NA GRANICY

mam już urlop

Drodzy Widzowie!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną, 15. edycję Przeglądu Filmowego "Kino na granicy", która odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 5 maja 2013. Warto już teraz zaplanować wyjątkowo długi w tym roku weekend majowy, by odwiedzić dwa niezwykłe miasta po dwóch stronach Olzy - Cieszyn i Český Těšín.
My postaramy się o szeroki wybór atrakcji dla miłośników kina, dobrej muzyki, spotkań z niezwykłymi twórcami, a także spacerów po malowniczych wąskich uliczkach i pełnych magnolii ogrodach zamkowych - to wszystko, jak zawsze, w przyjaznej atmosferze.

W programie znalazł się bogaty wybór ponad 40 najnowszych produkcji z Czech, Polski i Słowacji, a także tradycyjny element węgierski. Wśród wybranych przez nas obrazów warto wymienić chociażby kręcony przez 37 lat Prywatny wszechświat Heleny Třeštíkovej, Aż do miasta AšIvety Grofovej, który Słowacy zgłosili do oscarowej rywalizacji, czy głośny obraz Pokłosie Władysława Pasikowskiego.

Wśród bloków programowych ważne miejsce zajmują retrospektywy polskich, słowackich i czeskich twórców. Jak już informowaliśmy wcześniej, w programie znalazła się retrospektywa słowackiego klasyka Petera Solana (m. in. Bokser i śmierć wg prozy Józefa Hena), a także przegląd twórczości niezwykłej postaci polskiego teatru i filmu, Jerzego Stuhra – przypomnimy filmy z jego udziałem jakWodzirej Feliksa Falka i w jego reżyserii, np. Spis cudzołożnic. Pan Jerzy przyjął nasze zaproszenie do Cieszyna. A czeska retrospektywa niech jeszcze przez chwilę pozostanie tajemnicą.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją naszego festiwalu zaprezentujemy także przegląd kina gatunkowego - tym razem zapraszamy Państwa do świata filmów muzycznych i musicali. Zachęcamy do zobaczenia, w jaki sposób twórcy z Czech, Polski i Słowacji na przestrzeni lat rozwiewali szarość ekranowego i codziennego życia piosenką i tańcem. Wśród naszych propozycji znalazły się m. in. Niezapomniane Zakazane piosenki Leonarda Buczkowskiego czy Starcy na chmielu Ladislava Rychmana.

Kolejny cykl, który zamierzamy zaprezentować, to prawdziwy temat-rzeka, a dokładniej to temat: rzeka. Tradycją naszego przeglądu stały się projekcje transgraniczne ponad Olzą, które odbędą się także podczas nadchodzącej edycji, lecz tym razem zdecydowaliśmy się przyjrzeć bliżej rzekom, które same są głównymi bohaterami obrazów, lub przynajmniej stanowią ważne tło dla wydarzeń. Wśród wybranych filmów znalazły się m. in. przedwojenna Rzeka Josefa Rovenskiego i Nad rzeką, której nie ma Andrzeja Barańskiego.

Mamy nadzieję, że ogłoszone dotychczas punkty programu zachęcą Państwa, by spotkać się z nami nad Olzą. To jednak nie wszystkie przygotowane przez nas tematy - o kolejnych atrakcjach programu poinformujemy już wkrótce.

Zachęcamy do odwiedzania naszej strony www.kinonagranicy.pl i profilu na facebooku, gdzie wraz z upływem czasu będziemy ujawniać nowe szczegóły 15. edycji Przeglądu Filmowego "Kino na granicy".

Do zobaczenia nad Olzą!

Organizatorzy
Barbara Szymańska
Specjalistka ds. Public Relations
kom. 0-604 44 33 31
e-mail: media@kinonagranicy.pl
Przegląd Filmowy Kino na Granicy
www.kinonagranicy.pl
Będziemy wdzięczni, jeśli prześlesz tę wiadomość swoim znajomym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz