Etykiety

3FALA (4) AKTORZY (13) analog (3) ARCHITEKTURA (16) AUTA (1) AUTO (2) cieszyn (6) CZECHY (27) ELA (1) FILMOWO (34) FOTOGRAFIE (59) GRAFFITI (5) hacele (2) HISTORIA (17) KINO NA GRANICY (11) KONKURS (3) KORA (2) KSIĄŻKI (79) LISTY (2) lomo (30) lomografia (8) ŁODYGOWICE (6) MOTOR (2) MUZYKA (9) MUZYKA pewel mała (1) nurkowanie (2) OSOBISTE (29) pióra (2) PKP (2) POCZATEK (1) POCZTÓWKI (9) PODRÓŻE (21) PRAHA (29) PRASA (1) prl (13) STAWKOLOGIA (9) sverak (2) TEATR (3) winyle (4) ZNALEZISKA TARGOWE (28) żywiec (8)
Instagram

Miedzianka - suplement.

Zbliżający się koniec ksiązki i uczucie nieuchronnej klęski miasteczka niepokoiły mnie z każdą przeczytaną kartką. Świadomość nieodwracalnego końca budziła we mnie pytanie; " I co dalej." Nie mogą ludzie tak po prostu zniknąć. Nie mogą tak po prostu zniknąć przedmioty.
A jednak tak sie stało.
Autor dotarł do ludzi rozsianych po innych miejscowościach, innych domach, już nie skrzypiących po nocy. Nie zapadających się w deszczu. Nie porysowanych pęknięciami... Oni żyją. Jedni wspominają z rozrzewnieniem Miedziankę, inni machają tylko ręką.
 Od znajomej geolog wiem że pozostały tam  jeszcze dwa domy.
Na allegro znalazłem etykiety piwne browaru Miedzianka. Birofile pielęgnują pamięć po browarze, którego ruiny jeszcze stoją na skrzyżowaniu. Podobnie kolekcjonerzy pocztówek wysoko sobie cenią widoki miasteczka którego nie ma.
Przypadkowo poznana osoba w internecie posłała mi zdjęcia butelek piwnych browaru Kupferberg (prawie po stówie za sztukę)
No i znalazłem jedną pocztówkę na aukcji z pięknym widokiem Miedzianki jednak siedemdziesiąt złotych za zakładkę do książki to dla mnie za dużo.
więcej zdjęć Miedzianki FOTOPOLSKA.eu wysoka jakość
Chciałbym tam się znależć, może latem przyszłego roku, motórem bym se pojechał... przy okazji ponownej wizyty w Uszycach u znajomych
grafika google Kupferberg

Tyle pozostało ducha w Miedziance,  "Pamięci ludzi Kupferbergu." tabliczka do której trzeba się przedzierać przez pokrzywy...

2 komentarze:

 1. kilka dodatków do Miedzianki od samego autora
  http://filipspringer.com/blog/?p=3055
  http://filipspringer.com/blog/?p=3289
  http://filipspringer.com/blog/?p=3301

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale jestem tępy. Kompletnie nie przyszło mi do głowy że autor może mieć blog i to jaki pyszny... sapho thnx. Listonosz tuż...

  OdpowiedzUsuń