Etykiety

3FALA (4) AKTORZY (13) analog (3) ARCHITEKTURA (16) AUTA (1) AUTO (2) cieszyn (6) CZECHY (27) ELA (1) FILMOWO (34) FOTOGRAFIE (59) GRAFFITI (5) hacele (2) HISTORIA (17) KINO NA GRANICY (11) KONKURS (3) KORA (2) KSIĄŻKI (79) LISTY (2) lomo (30) lomografia (8) ŁODYGOWICE (6) MOTOR (2) MUZYKA (9) MUZYKA pewel mała (1) nurkowanie (2) OSOBISTE (29) pióra (2) PKP (2) POCZATEK (1) POCZTÓWKI (9) PODRÓŻE (21) PRAHA (29) PRASA (1) prl (13) STAWKOLOGIA (9) sverak (2) TEATR (3) winyle (4) ZNALEZISKA TARGOWE (28) żywiec (8)
Instagram

Musicie to zobaczyćDavid Cerny jest wielki! 


Strasznie mi się podoba jego siłacz. Zresztą i inne jego prace...np: sikający czesi do Czech - bo któż potrafi lepiej śmiać się z siebie niż oni sami, dzieci(?) na wieży TV, anal look (z drabiny żeby nie było zbyt łatwo a wścibskość to ludzka specjalność), czy stołowy przystanek gdzie historia Czechów działa się ponad ich głowami, no i trabant z jajami czy Wacław na koniu wspak ( u nas chyba nie do pomyślenia taka parodia narodowej postaci).

Aż boje się pomyśleć co i jak będzie się promować naszych sportowców. Krakowiacy i górale, może latawiec, czy wiklinowy koszyk... bo na coś klasy Metalmorphosis raczej liczyć nie możemy.

Swietnie pisze o Cernym  Mariusz Szczygieł w ksiązce "Zrób sobie raj" nie tylko o sztuce .

2 komentarze:

  1. nie Hus, bo Hus był proszę ja ciebie księdzem:) ale święty Wacław, patron Czech! i rzeźba zdechłego konia z Wacławem na brzuchu jest "kopią" rzeźby z placu Wacława.
    tak dla ścisłości:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za ścisłość i czujność, wiedziałem że Wacław a myslałem o Husie... jednak lepiej mi pisać rano niż w nocy :-)

    OdpowiedzUsuń