Etykiety

3FALA (4) AKTORZY (13) analog (3) ARCHITEKTURA (16) AUTA (1) AUTO (2) cieszyn (6) CZECHY (27) ELA (1) FILMOWO (34) FOTOGRAFIE (59) GRAFFITI (5) hacele (2) HISTORIA (17) KINO NA GRANICY (11) KONKURS (3) KORA (2) KSIĄŻKI (79) LISTY (2) lomo (30) lomografia (8) ŁODYGOWICE (6) MOTOR (2) MUZYKA (9) MUZYKA pewel mała (1) nurkowanie (2) OSOBISTE (29) pióra (2) PKP (2) POCZATEK (1) POCZTÓWKI (9) PODRÓŻE (21) PRAHA (29) PRASA (1) prl (13) STAWKOLOGIA (9) sverak (2) TEATR (3) winyle (4) ZNALEZISKA TARGOWE (28) żywiec (8)
Instagram

I znowu coś.

Wiem że może dla niektórych nie ciekawe jest czytanie o "jakichś" książkach  ale mnie sprawia przyjemność odnajdywanie kolejnych ciekawych tytułów w dobrej cenie, powiedzmy do 10zł za kilka sztuk. Ostatnio to jedyna czynność na jaką znajduję czas w zabieganym życiu, przy okazji innych sprawunków. Na szczęście wielkimi krokami zbliża się czas kiedy przez dwa tygodnie będę miał popołudnia tylko dla siebie. Nadrobię zaległości filmowe i książkowe bo nie lubię czytać do posiłku ( nie licząc kawy i pączków).


1. "Alchemia słowa"  J. Parandowski
2. "Pokój na ziemi"  Lem
3.  "Europa tańczyła walca"  Milos Kratochvil  (tł. J.Bułakowska)
4.  "Rok w trumnie" Bratny
"Alchemia słowa" z nieczytelną dedykacją z lipca 1961 roku (co za zbieg okoliczności) to skarbnica wiedzy na temat literatury. Do kolejki :-)
Kratochvil zapowiada się ciekawie. Fikcja i fakty... Wilhelm II, Franciszek Józef I, Moskwa, Anglia,  von Moltke, Schonbeck. No. To na półkę, do kolejki.
Zaczyna mi brakować miejsca na książki. Przydała by się nowa półka. tylko nie wiem gdzie ją postawić.

Oddałem film do wywołania i kompletnie zapomniałem co na nim było. To fajnie, będzie niespodzianka. Podzielę się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz